Techniki pozycjonowania

Istnieje wiele technik pozycjonowania. Zdecydowana większość z nich jest mniej lub bardziej szczegółowo opisywana na różnego rodzaju forach internetowych czy blogach tematycznych, część pozostaje tajemnicą pozycjonerów.
Żadna z tych szeroko opisywanych technik nie jest jednak w 100% skuteczna. Istotą pozycjonowania jest umiejętność łączenia ich w taki sposób aby przyniosły oczekiwany efekt.

Techniki pozycjonerskie bardzo ogólnie można sklasyfikować na mniej lub bardziej ryzykowne. Pamiętajmy że pozycjonowanie to próba sztucznego zmanipulowania jej wyników, niejako oszukiwanie wyszukiwarki, która nie jest na te działania obojętna.
Fakt iż wyszukiwarki walczą z próbami manipulowania ich wynikami jest oczywisty, bardzo ważne więc staje się takie utajanie tych działań aby na pozycjonowaną stronę nie mogły paść podejrzenia sztucznego wpływania na pozycje. Każda wyszukiwarka określa jaki jest naturalny sposób promocji stron w jej wynikach, istotą jest więc to aby tak ukierunkować swoje działania by algorytm wyszukiwarki odbierał je jako procesy naturalne. Tylko takie działanie zapewnia bezpieczne osiąganie pozycji.

Pozycjonując strony naszych Klientów stosujemy tylko takie właśnie, sprawdzone działania. Ich wadą jest z reguły dłuższe oczekiwanie na wyniki, jednak wynagradza tą niedogodność stabilność i bezpieczeństwo – wypracowane pozycje utrzymują się znacznie dłużej i nie ma ryzyka otrzymania kary ze strony wyszukiwarki za sztuczne manipulowanie wynikami (karą taką jest najczęściej tzw. filtr czyli gwałtowny spadek strony na określoną frazę w wynikach)
Istnieją też techniki bardziej ryzykowne, przynoszące znacznie szybszy, ale też jednocześnie znacznie bardziej niestabilny efekt. Tych metod nigdy nie stosujemy przy pozycjonowaniu stron naszych Klientów.